Luisana forever

Prvi forum o Luisani Lopilato u Bosni i Hercegovini

PrijemPortalliČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Ona naša ljubavna priča

Ići dole 
AutorPoruka
Mia_Colucci
Admin

Broj poruka : 499
Godina : 24
Datum upisa : 17.08.2007

PočaljiNaslov: Ona naša ljubavna priča   Pon Sep 10, 2007 1:11 am

Ova priča će se svidjeti onima koji vole Miu i Manuela (kao ja, naprimjer) Very Happy

ONA NAŠA LJUBAVNA PRIČA

Hodala sam tužna hodnicima kad sam te vidjela prvi put. Činio si se izgubljen, ali ja sam bila još izgubljenija.
Poslije sam saznala da te moja najbolja prijateljica voljela, šta onda da radim sa onim što osjećam?
Ljubav prikrivena mržnjom, mržnjom ne prema tebi, nego prema sebi samoj, što sam se zaljubila u tebe, dečka moje najbolje prijateljice.
Onda je došla Vico, i počeo si da hodaš sa njom, dok sam ja hodala sa Joaquínom.
Ja sam bila odlučna da mu se predam, ali ti si učinio sve moguće da spriječiš da se išta desi.
Ti, kao uvijek, tu, čuvajući me, voleći me u tišini.
Zbog jedne apsurdne opklade sa Soniom, počela sam da izlazim sa Guidom, dok si ti izlazio sa Julietom...
Htjela sam biti ona, željela sam to. Željela sam da me ljubiš, da me grliš, da budeš sa mnom...
Ali nisam imala tebe... Imala sam Guida. Hiljadu puta bih ga zamijenila za tebe, moj astečki majmune.
Kad mi je Mercedes rekla čitavu istinu o mojoj majci a ja otišla iz škole nisi me prestao tražiti dok me nisi našao, u Sonijinoj svlačionici, plačući, trebajući te više nego ikada. Ali, po prvi put, ti si bio tu. Zagrlio si me i molio si me da ne plačem, poslije sam te poljubila, razdvojili smo se, pokajali se i opet se poljubili. Bila je to naša najdublja želja, naša najstvarnija ljubav. Ali između nije samo bio Guido, već i Julieta, i djevojke, i sve... I ti si odlučio ostaviti me, uvjeriti me da je naše bilo nemoguće.
Onda je stigla noć, ni ti ni ja nismo mogli spavati, pričali smo u dnevnom boravku kad je Guido došao i sve pokvario. Ali ti si otišao u moju sobu, i rekao si mi da me voliš, da je bila ludost biti zajedno, ali da je za sreću trebalo praviti ludosti.
Ti si raskinuo sa Julietom, ja sa Guidom, i počeli smo tajno izlaziti.
Ali ponovo se nešto ispriječilo u našoj vezi. Luna te je vidjela da ljubiš Julietu, ili je možda ona tebe? Onda sam te slagala, slagala sam sebe, slagala sam sve, i rekla sam da si bio samo opklada. Jedna obična opklada.
Onda je došla Luz, svjetlo iz pakla, koja mi je htjela uništiti život, koja me je mrzila a tebi govorila da te voli. Onda sam počela izlaziti sa Blasom, i kad se to otkrilo ti si se pravio da si mi momak. Zašto si to učinio, ne znam.
Blas... Uvijek si bio ljubomoran na njega, a ja... Bio mi je drag, tačno, ali nisam ga voljela kao tebe. On je uvijek bio tu kad sam ga trebala, ali on nije htio biti moj prijatelj, htio je biti ti, toliko te je mrzio mojom krivicom...
I zbog te mržnje, počeo je da te istražuje, da istražuje jednu prošlost koja nam je nanijela mnogo zla.
I stigao je moj 15. rođendan, rođendan koji sam dijelila sa svojom sestrom, Marizzom. Zbog nje smo se poljubili, poslije dva ili tri pokušaja smo uspjeli, spojili smo se u jednom tako željenom poljupcu, tako punom ljubavi...
Ali onda se vratio Blas, i dao mi moj poklon: informaciju o tebi, o tvojoj prošlosti, razlog zašto si došao u Argentinu.
Onda je došao koncert u Gran Rexu, naš prvi veliki koncert. Ti si htio ići u México, ali jednim apsurdnim planom smo izbjegli da odeš prije koncerta. Ali onda smo otkrili da je Blas bio onaj koji nas je izdao, onaj koji je rekao Sergiu za bend, i odlučili smo se osvetiti, a kako bismo mogli bolje nego govoreći da je poljubio jednu učenicu. Ali on se naljutio, izbacili su ga našom krivicom.
Pokušao me napasti, ali ti si bio tu, štiteći me od njega. Kao i obično.
Onda sam te otišla izliječiti, i pitala sam te da li ćemo jednog dana imati priliku, jednu priliku za nas, za našu ljubav. Ti si mi rekao da nećemo, ja sam otišla plačući, plačući za tobom, za našom ljubavi koju sam gledala kako nestaje.
I došao je taj dan, dan rastanka. Ali to nije bio rastanak od naše ljubavi, ni rastanak od tebe. Bio je to rastanak od straha, od patnje, od izbjegavanja onoga što smo toliko osjećali, od mržnje. Sve zahvaljujući Marizzi.
Ušla sam u avion, u avion sa odredištem u Méxicu, ti si bio tamo, sa mnom, kao i uvijek smo sanjali.
Proveli smo raspust zajedno, poslije smo otišli na Galápagos, na ostrvo... Sve je bilo tako lijepo, tako posebno...
Ali na povratku je sve propalo Solinom krivicom, izblajhane plavuše koja nas je htjela rastaviti. Alo ponovo smo prevazišli sve i pomirili se.
Onda Blas, Romina, otmica... Toliko stvari koje su nas razdvajale... Ali još više onih koje su nas ujedinjavale...
Pa smo imali dobrotvorni koncert, i moj tata me odveo u Pariz, i pojavila se ona, Sabrina.
Prvo mi se jako sviđala, ali onda sam shvatila da nas je samo htjela povrijediti, i ti si spavao sa njom, prevario si me, slagao si me.
I otišli smo na turneju sa bendom, ponovo zajedno, ujedinjeni nečim što nije bila ljubav. Ali ja nisam htjela izaći, nisam mogla.
-Mia, Sabrina ti je oduzela Manuela, nemoj dozvoliti da ti oduzme i bend.- rekla mi je Marizza
Uvijek je bila tu da mi pomogne, da me izgura naprijed.
Onda operacija, gubitak pamćenja...
Šta nam se desilo? Šta se desilo da se sve izgubi, da se ne sjećaš ničega?
-Istinska ljubav se pamti srcem, a ne glavom.- rekla mi je Sonia, ali ti me se nisi sjećao.
Onda si otišao u méxico, otišao si ne sjećajući me se. I na aerodromu si se sjetio svega: rođendanske zabave, opklade, ostrva, Galápagosa... Svega. Sjetio si se svega što smo doživjeli, ali čak i tako si otišao, ne znam iz kojeg razloga nisi ostao, toliko sam te voljela, ljubavi moja...
I došao je zadnji dan časova, a ti nisi bio tu. Miranda je zadužio nas da pripremimo sve, uz sve što se desilo sa Sergiom, bilo je teško nešto smisliti. Ali ponovo je Četvrta godina, najbuntovniji u cijeloj Elite Way School, uspjela.
Kad je ceremonija bila pri kraju, Erreway je trebao nastupiti, nastupiti bez tebe... Bio je prvi put da smo to radili, prvi put da smo nastupali bez tebe... Ali Dunoff nas je zaustavio, i ti si ponovo bio tamo, u Elite Way School, u bendu, u mom životu. Sjećao si se svega, svega što smo doživjeli, svega što se desilo u Elite Way School... Apsolutno svega. Na kraju pjesme sam otrčala, nisam te mogla gledati, povređivalo me je... Otrčala sam, ali Sonia je došla za mnom, i rekla mi je da se suočim s tobom, da se suočim sa tvojim pogledom, i da će ako me zaista voliš, sve biti kao prije. I tako sam uradila, otišla sam do mjesta gdje si ti bio, i onda si mi tamo rekao da me voliš, da ne možeš živjeti bez mene. Ja nisam mogla prestati plakati, toliko sam iščekivala taj trenutak... Zagrlio si me, zavrtio hiljadu puta, i poljubio me. Učinio si me najsrećnijom ženom na svijetu...
A juče sam se probudila. Upravo smo bili završili sa probom, sa koreografijom, svjetlima, kamerama koje snimaju... I nismo mogli više. I bacila sam se potrbuške na krevet i zaspala sam misleći na tebe.
Onda je došlo buđenje, buđenje iz onog divnog sna. Ležala sam potrbuške, samo sam vidjela bjelinu svoje posteljine, pa sam odlučila okrenuti glavu nadesno, malo po malo, sa zatvorenim očima, i kad sam ih otvorila to nisi bio tu...
Ali onda sam osjetila kako me neka ruka hvata oko struka, okrenula sam se i to si bio ti. Bio si tu sa mnom, i prošaputao si mi na uho “volim te”

P.S. Da ne bude nesporazuma, ovo nisam ja pisala, samo sam prevela, original sam našla na Rebelde Spain.

La memoria es traicionera, porque cada uno recuerda lo mismo de una manera diferente, los momentos, las imagenes, todo eso queda en la memoria y así vamos construyendo nuestra historia.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://luisana4ever-bosna.coolbb.net
Bonita

Broj poruka : 42
Datum upisa : 11.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Uto Sep 11, 2007 11:12 am

Super je!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
~AlMa PiRaTa~
Admin

Broj poruka : 644
Datum upisa : 21.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sre Sep 19, 2007 11:32 pm

Mia_Colucci ::
samo sam vidjela bjelinu svoje posteljine

to ona reklamira Ace ili Ariel???
lol!
jel mozhesh da postavish i u originalu ako nije problem??

Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Čet Sep 20, 2007 1:08 am

Nisam primijetila dok sam prevodila, ali sad kad vidim odvojeno, baš zvuči kao reklama za posteljinu. Very Happy

A evo originala:
AQUELLA NUESTRA HISTORIA DE AMOR

Caminaba triste por los pasillos cuando te vi por primera vez. Parecías perdido, pero yo estaba más perdida aún.
Después me enteré de que mi mejor amiga te amaba, ¿que haría ahora con lo que sentía?
Amor tapado con odio, un odio no a vos, sino a mí misma, por haberme enamorado de vos, el novio de mi mejor amiga.
Luego llegó Vico, y te pusiste de novio con ella, mientras yo me ponía de novia con Joaquín.
Yo estaba decidida a entregarme a él, pero vos hiciste todo lo posible para evitar que pasara nada. Vos, como siempre, ahí, cuidándome, amándome en silencio.
Por una absurda apuesta con Sonia, me puse a salir con Guido, mientras vos salías con Julieta... Quería ser ella, lo deseaba. Deseaba que me besaras, que me abrazaras, que estuvieras conmigo... Pero no te tenía a vos... Tenía a Guido. Mil veces le cambiaria por vos, mi simio azteca.
Cuando Mercedes me contó toda la verdad sobre mi mamá y me fui del colegio, no paraste de buscarme hasta que me encontraste, en el camerino de Sonia, llorando, necesitándote más que nunca. Pero, por primera vez, tú estabas allá. Me abrazaste y me pediste que no llorara, después te besé, nos separamos, nos arrepentimos y volvimos a besarnos. Era nuestro deseo más profundo, nuestro amor más real. Pero en el medio no solo estaba Guido, sino también Julieta, y las chicas, y todo... Y vos preferiste cortarme, hacerme creer que lo nuestro era imposible.
Luego llegó la noche, ni vos ni yo podíamos dormir, en el estar estábamos hablando cuando Guido llegó y lo estropeó todo. Pero vos fuiste a mi cuarto, y me dijiste que me amabas, que era locura estar juntos, pero que había que hacer locuras para ser feliz.
Vos cortaste con Julieta, yo con Guido, y comenzamos a salir en secreto.
Pero de nuevo algo interfirió en nuestra relación. Luna te vio besando a Julieta, ¿o quizá fuera ella a vos? Entonces te mentí, me mentí, los mentí a todos, y dije que tan solo habías sido una apuesta. Una simple apuesta.
Luego llegó Luz, la luz del infierno, que quería destrozarme la vida, que me odiaba y a vos decía que te amaba. Entonces empecé a salir con Blas, y cuando se descubrió vos te hiciste pasar por mi novio. Por qué lo hiciste, no lo sé.
Blas... Siempre estuviste celoso de él, y yo... Yo le quería, cierto, pero no le amaba como a vos. Él siempre estuvo ahí cuando lo necesité, pero él no quería ser mi amigo, quería ser vos, te odiaba tanto por mi culpa...
Y por ese odio, empezó a investigarte, a investigar un pasado que nos hizo mucho daño.
Y llegó mi fiesta de 15, fiesta que compartí con mi hermana, Marizza. Fue por ella que nos besamos, tras dos o tres intentos lo conseguimos, nos fundimos en un beso tan deseado, tan lleno de amor...
Pero entonces volvió Blas, y me dio mi regalo: información sobre vos, sobre tu pasado, el por qué habías venido a Argentina.
Luego llegó el concierto en el Gran Rex, nuestro primer gran concierto. Vos querías irte a México, pero con un absurdo plan evitamos que te fueras antes del concierto. Pero entonces descubrimos que fue Blas el que nos traicionó, el que le contó a Sergio de la banda, y decidimos vengarnos, qué mejor que diciendo que había besado a una alumna. Pero él se enfadó, lo echaron por nuestra culpa.
Intentó agredirme, pero vos estabas ahí, protegiéndome de él. Como siempre.
Luego fui a curarte, y te pregunté si algún día, tendríamos una oportunidad, una oportunidad para nosotros, para nuestro amor. Vos me dijiste que no, yo me fui llorando, llorando por vos, por que veía como nuestro amor se desvanecía.
Y llegó el día, el día del adiós. Pero no fue un adiós a nuestro amor, ni un adiós a vos. Fue un adiós al miedo, al sufrimiento, al evitar lo que tanto sentíamos, al odio. Todo gracias a Marizza.
Subí a un avión, un avión con destino a México, vos estabas allá, conmigo, como siempre habíamos soñado.
Pasamos las vacaciones juntos, después nos fuimos a Galápagos, a la isla... Todo era tan lindo, tan especial...
Pero a la vuelta todo se jodió por culpa de Sol, la rubia teñida que nos quería separar. Pero de nuevo superamos todo y volvimos.
Luego Blas, Romina, el secuestro... Tantas cosas que nos separaron... Pero muchas más que nos unieron...
Entonces tuvimos un concierto benéfico, y mi papá me llevó a París, y apareció ella, Sabrina.
Al principio me caía rebién, pero luego me di cuenta de que solo quería lastimarnos, y vos te acostaste con ella, me engañaste, me mentiste.
Y nos fuimos de gira con la banda, de nuevo juntos, unidos por algo que no era amor. Pero yo no quería salir, no podía.
-Mía, Sabrina te quitó a Manuel, no permitas que también te quite la banda.-me dijo Marizza. Siempre estaba allá para ayudarme, para hacer que saliera adelante.
Luego la operación, le pérdida de memoria...
¿Qué nos pasó? ¿Qué pasó para que todo se perdiera, para que no recordaras nada?
-Un amor verdadero se recuerda con el corazón, no con la cabeza.-me dijo Sonia, pero vos no me recordabas.
Entonces te fuiste a México, te fuiste sin recordarme. Y en el aeropuerto lo recordaste todo: la fiesta de 15, la apuesta, la isla, Galápagos... Todo. Recordaste todo lo que habíamos vivido, pero aún así te fuiste, no sé por que razón no te quedaste, te amaba tanto mi amor...
Y llegó el último día de clase, y vos no estabas. Miranda nos encargó a nosotros la preparación de todo, con todo lo que había pasado con Sergio, era difícil pensar algo. Pero de nuevo 4º año, los más rebeldes del EWS lo hicieron.
Cuando estaba por finalizar el acto, Erreway iba a tocar, a tocar sin vos... Era la primera vez que lo hacíamos, la primera vez que tocábamos sin vos... Pero Dunoff nos paró, y vos estabas allá de nuevo, en el EWS, en la banda, en mi vida. Recordabas todo, todo lo que habíamos vivido, todo lo que había pasado en el EWS... Absolutamente todo. Al terminar la actuación me fui corriendo, no podía verte, me hacía mal... Me fui corriendo, pero Sonia vino tras de mí, y me dijo que te enfrentara, que enfrentara el verte, y que si de verdad me ambas, todo volvería a ser como antes. Y así lo hice, fui hasta donde estabas vos, y fue entonces donde me dijiste que me amabas, que no podías vivir sin mí. Yo no podía parar de llorar, había esperado tanto ese momento... Me abrazaste, me diste mil vueltas, y me besaste. Me hiciste la mujer más feliz del mundo...
Y fue ayer cuando desperté. Acabábamos de tener un ensayo, con coreo, luces, cámaras grabando... Y no podíamos más. Y me tiré en la cama boca abajo y me quedé dormida mientras pensaba en vos.
Luego tocó despertar, despertar de aquel lindo sueño. Estaba boca abajo, solo veía el color blanco de mis sábanas, entonces decidí girar mi cabeza hacia mi derecha, poco a poco, con los ojos cerrados, y al abrirlos vos no estabas ahí...
Pero entonces note como una mano me agarraba por la cintura, me giré y eras vos. Estabas ahí a mi lado, y me susurraste al oído “te amo”

La memoria es traicionera, porque cada uno recuerda lo mismo de una manera diferente, los momentos, las imagenes, todo eso queda en la memoria y así vamos construyendo nuestra historia.
Nazad na vrh Ići dole
marizza rey

Broj poruka : 171
Datum upisa : 24.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Čet Sep 20, 2007 2:50 pm

prelepo je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
~AlMa PiRaTa~
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Čet Sep 20, 2007 6:02 pm

jest' lepo
a ti,Mia,mi ne pomazhesh uopshte
ja pokushavam da budem 'ladna,a ti postavljash takve priche Wink

Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Čet Sep 20, 2007 9:55 pm

~AlMa PiRaTa~ ::
jest' lepo
a ti,Mia,mi ne pomazhesh uopshte
ja pokushavam da budem 'ladna,a ti postavljash takve priche Wink

Nije ni meni bilo ništa bolje kad sam čitala. I još išla pjesma Amor de engano na kompu. Malo reći da sam plakala. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Mia Colucci

Broj poruka : 73
Godina : 25
Datum upisa : 31.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Pet Sep 21, 2007 3:51 pm

ooo Boze... Crying or Very sad rasplakala sam se!!!No puedo creer!!! DIOS MIO,es taaan bonitooo!!!
Nazad na vrh Ići dole
*BuNtOwNiCa*

Broj poruka : 357
Datum upisa : 16.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Pet Sep 21, 2007 6:20 pm

Mia Colucci ::
ooo Boze... Crying or Very sad rasplakala sam se!!!No puedo creer!!! DIOS MIO,es taaan bonitooo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.rebeldeway.fr-bb.com
Mia_Colucci
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Pet Sep 21, 2007 11:09 pm

Pa kažem ja...

Nazad na vrh Ići dole
~AlMa PiRaTa~
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 5:29 pm

he,he
kako mozhete da plachete zbog tako nechega???
ajd' da kazhesh da vam samo ochi zasuze,ok,ali da stvarno plachete???
he,he
da je to kao jedan kratak film (ali ne montazha,nego stvarno snimljen filmitj) onda je ok da vas rasplache,ali sad vas stvarno ne razumem (bar ne u potpunosti)

Broj poruka : 357
Datum upisa : 16.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 6:53 pm

MA ja sma se rasplakala, zato shto sam vec prije plakala zbog nechega, pa sam bila tuzna, i kad sam owo prochitala............
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.rebeldeway.fr-bb.com
~AlMa PiRaTa~
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 8:49 pm

XD
jbg
pa jes' malo tuzhno

Broj poruka : 73
Datum upisa : 31.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 10:47 pm

ja mogu da zaplacem vrlo lako!
Nazad na vrh Ići dole
~AlMa PiRaTa~
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 10:50 pm

ja se trudim da ne budem sentimentalna tongue
a gledanje rw-a mi i ne pomazhe mnogo
he,he

Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Sub Sep 22, 2007 11:18 pm

Ja sam čudna po tom pitanju, ponekad nema šanse da pustim suzu, čak i onda kad svi oko mene znaju da imam razloga da plačem, ali nekad se toliko lako rasplačem da bi neko rekao da sam luda (nije ni da nisam Laughing)

Nazad na vrh Ići dole
~AlMa PiRaTa~
Admin

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   Ned Sep 23, 2007 12:45 pm

ma ja ne plachem zbog takvih gluposti *lazhe*
nikad ne plachem zbog serija i filmova *lazhe kao pas*
ali jaaaaaaako retko *prvi put u celom postu,rekla je istinu*

PočaljiNaslov: Re: Ona naša ljubavna priča   

Nazad na vrh Ići dole